Türkiye

Yalova Gezi Rehberi, Gezilecek Yerler, Şehir Rehberi

Yalova Gezi Rehberi
556görünümler

Marmara  bölgesinin   güney doğusunda kalan  Yalova 1995 yılında İstanbul’dan ayrılıp Bursa  iline  bağlı  armutlu ilçesine  geçmiştir. Son derece güzel ve gezilecek yerleri  ilçeleri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Altınova , Armutlu, Çınarcık  gibi  denize karşı  harika plajları bulunan şehir aynı zamanda yaz kış turist akınının aktif olduğu bir hat üzerinde yer almaktadır.

Yalova Kaplıcaları

Yalova da  tarihi  yerler

Erikli  Şelalesi; Yalova’nın  Çınarcık  ilçesindedir. Erikli  yaylasının  içerisinde  yer  alan  erikli şelalesi  Marmara  bölgesinin   en çok bilinen  şelalesidir. Bölgeye canlılık  kazandıran Şelale  özellikle  ilkbahar  ile  yaz  ayları  arasında çeşitli aktiviteler için  tercihleri  arasında  yer almaktadır. Merak  edip  nefes  almak  isteyen  herkesin  tercihleri  listesine eklenmedir.

Erikli Şelalesi Yalova

Armutlu   Kaplıcaları; Marmara Bölgesi’nin   güney  kesimindedir. Sıcak su  kaynakları bakımından zengin  olup   Yalova  ilinin  armutlu  ilçesine  bağlı  olan  bu kaplıcalar   merkeze de  3 km  uzaklıktadır.  Denizden  80 km yüksekliktedir. Tatil  planı içerisine dâhil  edilecek  çok  güzel  bir  kaplıcalardan biridir.

Yalova’da  en  önemli  lezzet  durağı  ve  eğlence  mekânı

Leman  Kültür  Yalova; Ankara Antalya  vb.  illerde, de   şubeleri olan Leman Kültür   birbirinden  lezzetli  yemeklerini  Yalova’ya  gidip  deneyebilirsiniz. Mekânda  köftesinden  pizzasından  kahvaltısından   salata  ve  ızgara  çeşitlerine  kadar  bir  çok çeşidi bulunmaktadır.  Tercihleriniz  arasında  olmalıdır.

Cup Milano; Yalova’nın  kent  merkezindedir. Harika  bir  konumu vardır. Ortamı  sıcak  ve  nezihtir.   Ayrıca  Yalova, da  en çok  tercih  edilen  eğlence  mekânından biridir. Yiyecekler  mezeler  ve  içecekleri zevkinize  uyacaktır. Canlı  müzikte   seviyorsanız   tavsiye  ediyoruz.

Yalova’ya  ulaşım  olanakları

Kendi  aracı  ile  Yalova’ya  gitmek isteyenler  karayolları  üzerindeki  tabelaları  takip  edebilirler.  Bir diğer  seçenek  bulundunuz ilin  otogarına  gidip Yalova  otobüslerini  tercih  edebilirsiniz. Yurt dışından gelecekseniz  mecburi  havayolu  ile  İstanbul’a inip ortan  devam  edebilirsiniz  araçla  ya da  servislerle şehre ulaşabilirsiniz. Ayrıca İstanbul’dan vapur ile gelmeniz mümkündür. Tüm bunlara ek olarak şehre yine hava yolu ile ulaşmak isterseniz önce Bursa havalimanına ardından da kara yolu ile Yalova’ya ulaşabilirsiniz. Şehir sahip oldukları ile yapacağınız gezi için fazlası harcayacağınız zamana değeceğini gösterecektir.

Yanıt bırak

Gezibudur

Gezibudur

Blogger
Web Tasarım konusunda uzman olan kişiler tarafından çalışmaktayız.