Türkiye

Van Gezi Rehberi, Doğu’nun İncisi

Van Gezi Rehberi
Van Gezi Rehberi Gezilecek Yerler
534görünümler

Van görülmeye değer kültürel yerleri, tarihi yerleri, müzeleri, park alanları, doğal alanları ve eğlence duraklarına kadar gezilecek birçok harika adresi bulunmaktadır. Doğu Anadolu bölgesinin gelişmiş kentlerinden biri olan Van İçinde bulunduğumuz yıl da Türkiye’nin en çok turist ağırlayan şehirleri arasında yer alıyor.

Adır Kilisesi Van

Van Şehrinde Yer Alan Tarihi Yerler

Adır Kilisesi; Van Gölü’nün üzerinde, Adır adasında bulunan Adır Kilisesi tarihi yerlerin başında gelir. Bu kilisenin yapılış tarihi 1621 yılına dayanmaktadır.  Van gezisi sırasında gölün üstünde yer alan adaya uğramalı, sakin bir ortamda tarihi yerleri görmenin keyfini de doyasıya çıkarmalısınız. Kilise doğal örtüsüyle gezinize farklılık katacaktır. Bölgeye genelde bahar aylarında gidişler tercih edilmektedir.

Şeytan Köprüsü; Köprü Bendi Mahi çayı üzerindedir. 13.yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir. Şeytan köprüsü iki kaya üzerine yapılmış günümüzde de kullanılan köprüler arasında yer almaktadır.  Kaya kütleri arasında akan berrak su rengi ve tadı ile içtiğiniz en tatlı sular arasında yerini alacaktır.

Şeytan Köprüsü Van

Van da En Önemli Lezzet Durağı ve Eğlence Mekânı

Van Kahvaltısı; Şehirde hemen hemen her restoran da karşılaşabileceğiniz çağrılara arasında Van kahvaltısı çağrısı da yer almaktadır. Şehrin tarihsel gelişimi içinde özellikle misafire ikram edilen önemli öğünleri arasında yer almaktadır. Van kahvaltısı içirişinde bölgenin en önemli lezzetlerini bir arada bulmanız mümkün olacaktır.

Türkü Bar; Bölge de gece hayatına yönelik faaliyetler arasında gece kulüplerinden bahsetmek mümkün değildir. Daha çok türkü bar stilinde işletmeler şehirde yer almaktadır. Sıra gecesinin biraz daha gelişmiş hali olarak türkü barlar şehirde her nokta da yer almaktadır.

Van’a Ulaşım Olanakları

Van iline havayolu, karayolu ya da demiryolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Ankara’dan her Salı ve Pazar günleri Van gölü ekspresi şehre gitmektedir Tatvan iline varıp oradan feribot ile Van iline ulaşmak mümkündür. Hava yolu ile gitmek isterseniz İstanbul Ankara havaalanından binerek Van Ferit Melen havaalanına inip oradan da servislerle ya da özel araçla şehir merkezine varabilirsiniz. Karayolunu tercih edecekler için bulundunuz ilden otogara gidip oradan Van iline giden otobüs firmalarından bilet alarak uzun bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Yanıt bırak

Gezibudur

Gezibudur

Blogger
Web Tasarım konusunda uzman olan kişiler tarafından çalışmaktayız.