Türkiye

Manisa Gezi Rehberi

manisa hakkında detaylı bilgi
manisa gtezilecek yerler
517görüntüleme

Ege Bölgesi’nin  ulaşım bakımından önemli  noktası  olan  Manisa 36 km mesafede  Sipil  Dağı ile Gediz Nehri  arasında  kalmaktadır. Bir tek  karayolu  olarak değil demir yolu ile de şehre ulaşım mümkündür. Manisa’ya  yaklaşırken  oldukça büyük bir  Atatürk  anıtı sizleri karşılamaktadır.  Ziyaretçilerini  Saruhan mahallesinde  şehrin  en eski yerlerinden ve kente  hâkim harika  bir  manzarayı izleyebilirler.

Manisa Gezilecek Yerler

Manisa’da  Tarihi  Yerler,

Urganlı  Kaplıcaları;  Manisa’nın  termal  bölgesi  arasında olan Urganla Kaplıcaları, çevresinde  termal  otelleriyle, de  sunduğu  doğal  güzellikleri  huzur dolu  harika  bir tatil  imkânı sunuyor.  Manisa, da Urganla, yıl  içerisinde yerli  yabancı  turistler  tarafından ziyaret  edilmektedir.  Şifalı temiz  suyu ile manzarasıyla konuklara  güzel  rahat zaman  geçirme imkânları  sunmaya  devam  ediyor.

Salihli  Artemis  Tapınağı.  Salihli  Artemis Tapınağı ören yerinde Salihli’nin  ilçe  Merkezin, den  9 km  uzaklıktadır. Sardis Parayı  bulan  uygarlık  olaraktan  Lidya  Krallının başkentidir.  Bizans döneminde de  önemli bir piskoposluk merkezi  haline gelmiştir.

Salihli  Artemis  Tapınağı

Manisa’da  en önemli lezzet  durağı  ve eğlence  mekânı,

Kuzu  Çevirme;  Kuzu  çevirmeyi  yemek  her bölgede  ne yazınki  mümkün değildir. Manisa mekânları  temiz  ve  kuzu çevirmeyi  en güzel  şekilde  pişirip  misafir  konuklarına  sunuyor. Güler yüzlü  kaliteli personeliyle misafir  perdeliklerinizde  Kuzu Çevirmeyi  sizlere sunulmaktadır. İlk gideceğiz  mekânda  Manisa’nın  Akhisar  ilçesinde Gülbeyaz-ı  Ziyafet  restoranda  denemelisiniz.

Manisa  Şehir  Kulübü.  Manisa’nın  merkezinde  bulunan  bu  Mekân  geceleri  çok yoğun  ve dolu  geçmektedir. Manisa’ya  gidişte   eğlenmek  isteyen canlı  müzik  dinlemeyi  tercih eden  alkol almak  ve dans etmeyi  seven   herkes  bu mekânı  tercih  edebilir.

Manisa  ulaşım   olanakları,

Manisa’ya   Havayolu  Demiryolu  ya da  Karayolu  ile gelmek  mümkündür.  Manisa’ya  en  yakın  Havaalanı  İzmir  Adnan Menderes  hava alanıdır. Buradan Manisa, ya araç kiralayarak   ya da İzmir  otogarından  otobüsle  ulaşılabilir. Sadece  otobüsle  gitmek  isteyenler için İstanbul  Ankara  ve  Antalya  üzerinden  direk  ulaşım mümkündür.. İstanbul  Manisa  arası  yaklaşık  442 km’dir.  6  saat  içerisinde ulaşım mümkündür. Ankara’dan  7 saat kara yolu ile ulaşım mümkün olmaktadır.  Demiryolunu  tercih edecekler  içinde, Bandırma  Balıkesir  İzmir Uşak  Aydın   ila Denizli   illerinden de  Demiryolu bağlantısı  mevcuttur.

Yanıt bırak

Gezibudur

Gezibudur

Blogger
1992 İstanbul doğumlu Yazar, Turizmci, Gezgin; Erhan Taşdemir yıllar süren deneyimlerini ve maceralarını Gezibudur okuyucuları ile paylaşmaktadır.