Türkiye

Kırklareli Gezi Rehberi

Kırklareli Gezi Rehberi
Kırklareli Gezi Rehberi ve Gezilecek Yerler
508görünümler

Kırklareli, 8 ilçeden  oluşan bir yerleşim yeridir. Bu da şehirde oldukça geniş bir yolculuk alanı olduğunun ilk göstergesi olmaktadır.  Şehrin  içinde  Tarihi kiliselerÇeşmeler, Mağaralar  ve  Manastırları  çokça  bulunmaktadır.  Karadeniz  şeridine  bağlı  olduğundan  plajları çok  sayıda  turist  çeker.  Belirli  aylarda da  yağlı güreş festivalleri  yapılmaktadır.

Kırklareli’nin  Tarihi  Yerleri

Hızır Bey Camisi.  Şehrin merkezinde  bulunan  bu cami  1383 tarihinde,  yaptırılmış  kare  şeklindedir.  Duvarları  ve  kubbe kasnağı   minaresi  kaplama yapımıyla  dikkat  çeker.  Söz konusu cami yerli ve yabancı turistlerin mutlaka uğradığı adreslerden biridir.  Özel yapılmış eski fakat hala yepyeni duran bir camidir. Binlerce  kişinin ibadetini  yapabileceği  kapasiteye   sahiptir.

Hızır Bey Camii

Baba Eski  Köprüsü;   Edirne  yolu  üzerinde şeytan  dere geçtiği   Lüleburgaz  çıkışında yer almaktadır. 4. Murat  döneminde 1633  tarihinde  yapılmış  eski  bir  köprüdür.  Taş  kaplama olan  bu köprü altında akan nehriyle  muntazam  bir  görünüme  ve  doğaya  sahiptir. 

Babaeski Köprüsü

Kırklarelin, de  En  önemli  Lezzet  Durağı  ve Eğlence  Mekânı

Hugo Restoran; Kırklareli, en  özel  esnaf  lezzetlerini  tadabilirsiniz.  Rahatça  yemeğinizi  yiyebileceğiniz  güler yüzlü  hizmetiyle  kaliteli  ve  nezih  ortamıyla  keyifli  lezzetlerinde  tadına  varacaksınız.

Lokal  Bar Cafer; Kırklareli’nde  Lüleburgaz ilçesinde bulunur. Dostlarınızla ve  sevdiklerinizle gidip saatlerce  kafa  dağıtıp sohbetler  yapıp  eğlenceniz bir  mekândır. Kırklareli’ye  yolu  düşenlerin  kesinlikle  uğraması  gereken  güzel  nezih  bir  mekândır. Harika ortamıyla  sabaha  kadar   canlı müzik eşliğinde gecenize  neşe  katacaksınız.

Kırklareli  Ulaşım  Olanakları

Kırklareli’ne  havayolu  karayolu ve  demir yoluyla da  ulaşım  mümkündür.  Karayolunu  tercih  edenler  için  Bursa  İstanbul  Ankara  İzmir ve  Antalya  ve bunun gibi  büyük  şehirlerin  hepsinde  her gün otobüs  seferleri  bulunmaktadır. Kırklareli  otogarına vardıktan  sonra  her  semte  minibüs taksi bulunmaktadır.

Demiryolundan gitmeyi  tercih  edenler ise  İstanbul- Edirne yolu üstünden giden  demir  yolu  hattıyla da varabilirsiniz. Kırklareli’nin  içinde  havaalanı  yoktur ancak  Ankara’dan binip en yakın hava limanı olan Çorlu hava limanına ulaşmanız mümkündür. Çorlu’dan  Kırklareli merkezi yaklaşık  110 km  civarı  1  saat kadar sürmektedir. Özel aracınızla, da tabelalar  ve  navigasyon  yardımıyla da  yolculunuzu  tamamlayabilirsiniz.

Yanıt bırak

Gezibudur

Gezibudur

Blogger
Web Tasarım konusunda uzman olan kişiler tarafından çalışmaktayız.