Festivaller

2019 Festivalleri, En İyi 10 Festival

2019 Festivalleri
Festivaller 2019
1.79Kgörünümler

Festival, özellikle yaz aylarında gerçekleştirilen, genellikle gençlere hitap eden etkinlik dizinidir. Bazen farklı kitlelere hitap etse de festival, 1990’lar da Türkiye‘de aktif olarak gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Ülkemizin farklı bölgelerinde, ilgi gören festivallerde gerçekleştirilmektedir. Bir çok ülkede kültür haline gelmiş festivaller, bazı ülkelerde de çok sıkıntılı süreçlerden geçmektedir.

Bazen tüm koca bir yıl o festivalin gerçekleşmesini bekleriz. Bazen ise günlerce sürecek olan etkinlik için farklı şehirlere yolculuk yapar, doyasıya eğleniriz. İşte 2019‘da gerçekleşecek İstanbul festival takvimi ülkemizde ve yurt dışındaki festivaller.

2019 Festivalleri, Festival Takvimi

1. Zeytinli Rock Festivali

Zeytinli Rock Festivali adından da anlaşılacağı gibi Rock gruplarının sahne aldığı ülkemizin en popüler festivallerinden biridir. 5 gün boyunca çeşitli sanatçıların sahne aldığı festival, Balıkesir‘in Akçay ilçesinde gerçekleştirilmektedir. Festival 2010 yılından bugüne aralıksız devam etmektedir. Her yıl ortalama 75‘in üzerinde sanatçıya yer verilmekte ve 200 bin katılımcıya ev sahipliği yapmaktadır.

Zeytinli Rock Festivali 2019


Etkinlik Detayları:  

Kesin Başlama Tarihi28  Ağustos  2019  Çarşamba

Kesin Bitiş Tarihi01  Eylül  2019  Pazar

Yer / Konum Edremit Akçay Sahili

2. Kuşadası Gençlik Festivali 

Geçtiğimiz yıl 90 bin üzeri katılımcı sayısını yakalayan, Kuşadası Gençlik Festivali gençlerin ilgi gösterdiği etkinlikler arasındadır. Son yıllarda Redbull katkılarıyla gerçekleşen festival, 5 gün boyunca 55 sanatçıyı ağırlayacak. Organizasyon milyon yapım tarafından organize edilmektedir. Bu yıl 4’üncüsü gerçekleşecek olan etkinlik Kuşadası Sevgi Plajı‘nda yer almaktadır.

Kuşadası Gençlik Festivali 2019

Etkinlik Detayları:  

Kesin Başlama Tarihi:  10 – 14 Temmuz  2019

Yer / Konum:  Kuşadası Sevgi Plajı

 3. İstanbul Caz Festivali 

Bir çoğumuzun aşina olduğu bir festival. İstanbul Caz Festivali bu yıl 26‘ncısı düzenlenecektir. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafında gerçekleştirilen etkinlikte, son yıllar da Akbank sponsorluğunu görmekteyiz. Bu dev festival 27 mekanda, 250‘yi aşkın yerli ve yabancı sanatçının ağırlanacağı 50‘nin üzerinde düzenlenecek olan konserle, Dünya’nın en büyük organizasyonlarından biri olarak kabul edilmektedir. Zorlu PSM ana salonunda açılışı beklenen festivalde Dünya’ca ünlü bir çok caz sanatçısı yer alacaktır.

İstanbul Caz Festivali 2019

Etkinlik Detayları:  

Kesin Başlama Tarihi:   Tarihler belli değil.

Yer / Konum:  İstanbul

 4. Portakal Çiçeği Karnavalı 

Nisan’da Adana’da sloganıyla 2013 yılından beri hayatımıza renk katan Adana Portakal Çiçeği Festivali bir çok tur firmasınında ilgi odağındadır. Bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan Portakal Çiçeği Festivali ayrıca Türkiye’nin ilk Karnavalı olma özelliğine sahiptir. Çeşitli kortejler, grup geçişleri ve açılış etkinlikleri de bulunmaktadır. Adana için mükemmel bir tanıtım aracı olan festival ayrıca farklı lezzetlerinde sergilendiği bir kermes havası da vermektedir. Festival’in fikir sahibi ise Adanalı iş adamı Ali Haydar Bozkurt’ tur.

Adana Portakal Çiçeği Festivali

Etkinlik Detayları:  

Kesin Başlama Tarihi:   3- 7 Nisan 2019

Yer / Konum:  Adana

5. Chill-Out Festival

Bu festival 3 farklı ilde gerçekleştirilmektedir. Lounge FM sponsorluğunda yapılması beklenen CHILL-OUT FESTIVAL özellikle Bodrum ile özdeşleşmiş olması ile bilinir. İstanbul, Bodrum ve Çeşme‘de düzenlenmesi planlanan etkinlik, 2 gün boyunca müzikseverlere aralıksız müziğin tadını yaşatacaktır. Gençler tarafından oldukça ilgi alan festivalin yaz aylarında başlaması planlanmaktadır.

Chill Out Festivali

Etkinlik Detayları:  

Kesin Başlama Tarihi:  10 – 14 Temmuz  2019

15 – 16 Haziran / İstanbul

19 – 20 Temmuz / Bodrum

31 Ağustos / Çeşme

Yer / Konum:  İstanbul, Bodrum, Çeşme

6. Magic Break

Elektronik müzik sevenlerin merakla beklediği Magic Break en iyi festivaller arasında yerini almıştır. Bu 6 farklı sahnede 42 yerli ve yabancı Dj ağırlayacak olan festival House, techno ve progressive müzik ağırlığında olacaktır. Magic Break bu yıl da her zaman olduğu gibi Pegasos Resort Hotel  gerçekleşecektir. Eğlence ve Dans’ta sınır tanımayanların festivali Antalya ve çevresinden oldukça ilgi görmektedir.

Magic Break Festivali

Etkinlik Detayları:  

Kesin Başlama Tarihi:   20 – 23 Nisan 2019

Yer / Konum:  Antalya

7. FloralFest

İstanbul’da çiçek gibi bir festivale katılmak ister misin? Cevabı evet ise seni Flora Fest‘e davet ediyoruz. Küçük Çiftlik Park‘ta düzenlene etkinlik, bahar aylarının gelmesi ile birlikte etrafımıza hoş kokular saçan çiçeklerden esinlenerek başlanmıştır. Çiçekle ilgili herşeyi bulabileceğiniz festivalde atölyeler, söyleşiler, farklı tasarımlar ve çiçekle alakalı bir çok ilgin bilgi bulunmaktadır. Konsept Bahçelerin içinde rengarenk çiçekleri görmek size gerçekten iyi gelecek.

Floralfest

Etkinlik Detayları:  

Kesin Başlama Tarihi:   19 – 21 Nisan 2019

Yer / Konum:   İstanbul – KüçükÇiftlik Park

 8. İstanbul Coffee Festival 

Kahve meraklılarına Karnaval tadında bir festival İstanbul Coffee Festivali. Her yıl İstanbul KüçükÇiftlik Park’ta düzenlenen etkinliklerden biridir. Bu yıl 6. kez düzenlenmesi beklenen kahve festivali mis gibi kahve kokuları arasında sizleri büyüleyecektir. Dünya’nın her yerinden getirilen kahveler özenle hazırlanıp sizlerin tadımına sunulmaktadır. Kahve standları sizleri bambaşka bir havaya sürükleyecektir. Festival’e baristaların şovları da renk katmaktadır.

İstanbul Coffee Festivali

Etkinlik Detayları:  

Kesin Başlama Tarihi:   19 – 22 Eylül  2019

Yer / Konum:  İstanbul

9. Holifest

Bilindiği üzere Dünya’nın bir çok ülkesinde gerçekleştirilen Holi Festivali ülkemizde de organize edilmektedir. Aslında Holi Festivali Hint Kültürü‘nün en önemli Bayram’larından bir tanesidir. Holifest bu yıl 4. kez ülkemizde festivaller arasında yer alacaktır. Masmavi deniz ve yemyeşil Doğa içerisinde eğlence de sınır tanımayacağınız bu festivale katılmanızı öneririz. Bu festival de Hint mutfağından örnekler, Hint kınası workshopları, yöresel kıyafetlerin sergileneceği butikler, dans gösterileri ve DJ performanslarıyla renklenecek Holifest, geldiği kültürün mottosu barış, huzur ve aşk dilekleriyle kutlanacak.

Holi Fest İstanbul

Etkinlik Detayları:  

Kesin Başlama Tarihi:   20 – 23 Nisan 2019

27 Nisan / İstanbul – Life Park

20 Nisan / İzmir – İzmir Arena

4 Mayıs / Ankara – ODTÜ Vişnelik Tesisleri

Yer / Konum:  İstanbul, Ankara, İzmir

10. Rio Karnavalı

Rio Karnavalı, Dünya’nın bilinen en güçlü ve büyük karnavalıdır. Rio Karnavalı Güney Amerika ülkesi olan Brezilya‘nın Rio şehrinde gerçekleştirilmektedir. Güney Amerika festivaller kıstası diyebiliriz aslında. Karnaval dansın, eğlencenin, alkolün ve değişik kostümlerin sembolü gibidir. Günlerce süren karnaval Dünya’nın her yerinden milyonlarca ziyaretçiyi barındırmaktadır. Ve binlerce Tv kanalı bu karnavalı takip etmektedir. Rio Karnavalı için çok şey anlatılmalıdır diye düşünüyoruz. Karnaval ile alakalı geniş bilgiyi Rio Karnavalı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Rio Karnavalı Brezilya

Etkinlik Detayları:  

Kesin Başlama Tarihi:   2 / 9 Mart 2019

Yer / Konum:  RİO / Brezilya

Bonus: Oktoberfest 

Almanya‘nın en etkin festivallerinden biri olan Oktoberfest, Dünya’nın en ünlü festivalleri arasında yer almaktadır. Almanya’nın başkenti Münih’te gerçekleştirilen festivale yaklaşık 7 milyon kişi katılmaktadır. Festival 3 haftalık bir süreci kapsıyor. Bu 3 haftalık süreçte, çeşitli kortjler, konserler ve etkimliklere yer verilmektedir. Festivalin ortaya çıkışı ve bir hikayesi de vardır. Prens Ludwing ile Prenses Threse’nin görkemli düğününün ilham olduğu Oktoberfest’in gerçekleştiği alan olan Therese Alanı’nın adı da Prenses Therese’den geliyor.

Oktober Fest Almanya

Etkinlik Detayları:  

Kesin Başlama Tarihi:   21 Eylül / 6 Ekim 2019

Yer / Konum:  Münih / Almanya

4 Yorumlar

  1. Harika ! Bu yıl bir çok festivale katılmayı planlıyoruz. 2019 için çok faydalı bir rehber olmuş.

Yanıt bırak

Gezibudur

Gezibudur

Blogger
Web Tasarım konusunda uzman olan kişiler tarafından çalışmaktayız.